Portálový jeřáb 1000 – 2200 kg
Vyrábíme mobilní portálové jeřáby, jako doplněk naší výroby. Masivní a spolehlivá konstrukce portálového jeřábu zajišťuje bezpečnou manipulaci s břemeny. Ke každému výrobku je přiložen certifikovaný statický výpočet. Jsme schopni vyrobit dle Vašeho požadavku i jiné provedení tak, aby Vám co nejlépe vyhovovalo v provozu. Základní nabídka mobilních portálových jeřábů je s pojížděním bez zátěže po čtyřech kolech s ručním řetízkovým kladkostrojem. Možnost dodání s elektrickým pohonem zdvihu. Základní nosnosti ( do 1000 a do 2200 kg ) při šířce 3m a podjezdové výšce 3m. Šířku a výšku lze přizpůsobit dle požadavků zákazníka.
Nosnost 1000kg, cena 37.000,-kč bez DPH - ( samostatná konstrukce, včetně statického výpočtu 26.000,-Kč bez DPH)
Nosnost 2200kg, cena 49.000,-kč bez DPH - ( samostatná konstrukce, včetně statického výpočtu 32.000,-Kč bez DPH)
Zásady bezpečné práce při manipulaci s břemeny pomocí jeřábu a jiných zdvihacích zařízení
Manipulace s břemeny pomocí jeřábu a jiných zdvihacích zařízeních představuje bezpečnostní riziko nejen pro samotné jeřábníky, vazače a ostatní pracovníky na stavbě, ale také pro osoby pohybující se v jejím okolí. Pokud se tedy chystáte provozovat, nebo už provozujete, jeřáb a podobná zdvihací zařízení, přečtěte si zásady bezpečné práce a další zákonné povinnosti, které jsou s provozem jeřábu spojené.
Povinnosti provozovatele jeřábů a zdvihačů
Pokud provozujete jeřáb nebo jiné zdvihací zařízení, máte povinnost vypracovat tzv. Systém bezpečné práce (SBP), který musí být náležitě dodržován. Základní předpoklady, jak předcházet bezpečnostním rizikům při práci s jeřábem, jaké jsou zákonné povinnosti s jeho provozem včetně konkrétních legislativních požadavků, se můžete dočíst v článku BOZP při práci s jeřáby a zdvihacími zařízeními. Rizika, povinnosti, legislativa.
Zásady bezpečnosti práce při práci s jeřábem
Pod jeřáby a jinými zdvihacími systémy se často pracuje a pohybují se pod ním lidé. Pro bezpečnou práci pod zavěšeným břemenem proto doporučujeme dodržovat níže uvedené zásady bezpečnosti práce.
- Při manipulaci s břemeny na závěsném zařízení, v jehož blízkosti se pohybují lidé, buďte mimořádně pozorný a opatrný.
- V pracovním prostoru jeřábu musí být umístěna bezpečnostní cedule “Zákaz vstupu nepovolaným osobám”, včetně zákazu vjezdu dopravním prostředkům, které nesouvisí s manipulací zavěšených břemen.
- Všechny osoby pohybující se v blízkosti jeřábu jsou povinni zachovávat dostatečný odstup od břemene.
- Vazač je povinen zajistit, aby zavěšené břemeno nebylo přepravováno nad osobami. Pokud musí osoby přejít kolem, nebo pod pracovním prostorem, vazač je povinen je upozornit na probíhající manipulace.
- Obsluha jeřábu nebo jiného zdvihacího zařízení musí mít dobrý výhled na břemeno a celý pracovní prostor. Pokud to není možné, je povinen se řídit pokyny vazače a signalisty, který se musí postavit na místo, ze kterého má neomezený výhled.
- Zajistěte, aby se závěsná lana nebo břemeno nedostalo do styku s jinými překážkami.
- Nepoužívejte vadné nebo jinak nevyhovující lana a jiné vázací prostředky k zajištění břemene!
- Nepřetěžujte vázací nebo závěsnou techniku! Vždy musíte vědět, jaká je její maximální nosnost.
- Nezavěšujte na hák, případně vzájemně do sebe, více břemen, než je potřeba!
- Břemena při vkládání do háku nekřižte, ani je nezavěšujte na špičku háku!
- Neuvazujte břemena přes ostré a špičaté hrany, které by mohly způsobit přetnutí lana!
- Nedovolte, aby kvůli nedodržení zásad bezpečnosti práce došlo k poškození stroje nebo ohrožení zdraví a životů lidí.
- Nevažte a nepřesunujte břemena, která jsou připevněná, zasypaná, přilnutá nebo přimrznutá, aniž byste měli jistotu, jakou musí zdvihací technika vynaložit sílu, aby ho uvolnila.
- Nezavěšujte na zdvihací zařízení břemena, která jsou těžší než je nosnost tohoto zařízení! Výjimku tvoří zkušební manipulace za účasti pověřené osoby!
- Nezavěšujte na zdvihací zařízení přepravky a jiné dopravní rošty, které jsou naplněny materiálem nad jejich okraj! Mohlo by dojít k vyklopení nákladu!
- Nezkracujte závěsná a vázací lana pomocí uzlů, případně zkrucováním či jiným podobným způsobem!
- Nedeformujte ani jakýmkoliv jiným způsobem neupravujte závěsný hák! Stejně tak nezavěšujte břemena na dvojí hák jednostranně!
- Nezvedejte ani nevláčejte automobily a jakákoliv jiná vozidla, pokud k tomu není dané zdvihací zařízení vysloveně určené!
- Nedovolte nikomu, aby se zavěšoval nebo stavěl na břemeno, případně ho přidržoval rukou pro udržení rovnováhy!
- Nepřivazujte břemeno tak, aby to při zdvihání způsobilo šikmý tah! Mohlo by dojít ke ztrátě stability zdvihacího zařízení.
- Nenechávejte zavěšené břemeno bez dozoru vazače či jeřábníka. Například, když je jeřáb v pracovní přestávce nebo je uvedeno mimo provoz.
- Nepokládejte břemena do dopravních cest, na železniční trať, na postranice dopravních prostředků ani jiná podobná místa!